O mnie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec wybitnego polskiego muzyka i pedagoga.

W wieku kilkunastu lat, mając już na swoim koncie kilka nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach doszłam do wniosku, że samo wykonawstwo nie jest jedyną dziedziną muzyki, która mnie interesuje. Postanowiłam zacząć pomagać młodszym kolegom w ćwiczeniu. Tak zaczęła się moja przygoda z pedagogiką.

Z czasem zdobywałam kolejnych podopiecznych, aż w końcu wykształciła się z tego samodzielna działalność pedagogiczna.

Dzisiaj już nie tylko pomagam uczniom szkół muzycznych w ćwiczeniu (chociaż nadal robię to z wielką przyjemnością!), ale także uczę gry na skrzypcach od podstaw.

Do mojej klasy trafiają zarówno małe dzieci, w których obudziło się marzenie bycia muzykiem jak i dorośli, którzy chcą nauczyć się grać hobbystycznie, dla własnej przyjemności.

W procesie nauczania wyjątkowo interesuje mnie aspekt psychologiczny, kwestia podejścia do konkretnej osoby i to jaki ma ono wpływ na jej rozwój. Dlatego właśnie moje lekcje odbywają się w bardzo przyjaznej, wręcz domowej atmosferze, a każdemu uczniowi gwarantuję indywidualne podejście i swoje maksymalne zaangażowanie.

Nigdy nie uważałam, że nauczanie to suche przekazywanie informacji. Od samego początku traktowałam je jako swego rodzaju misję, w której jednak bardzo ważne jest profesjonalne przygotowanie. Z tego względu zdecydowałam się na dalszą edukację i rozpoczęłam studia na wydziale pedagogicznym na Uniwersytecie Warszawskim. Zamierzam również kształcić się w zakresie muzykoterapii. Wszystkie te działania podyktowane są moją pasją, którą jest nauczanie.

Telefon: 663 215 386

Email: kontakt@naukagrynaskrzypcach.pl

© 2010 Nauka Gry Na Skrzypcach, Lekcje skrzypiec, skrzypce